Jesteś w: Ania z Zielonego Wzgórza

Charakterystyka Diany Barry

Autor: Karolina Marlęga     Serwis chroniony prawem autorskim

Diana Barry jest córką Jerzego i pani Barry, jest siostrą o osiem lat młodszej Minnie. Urodziła się w lutym 1865 w Orchard Slope Avonlea. Była bardzo ładną dziewczynką, miała czarne oczy i kręcone, czarne włosy, rumiane policzki i wesoły uśmiech, który odziedziczyła po ojcu. Od września 1871 roku uczęszczała do szkoły w Avonlea, gdzie przyjaźniła się z Jane Andrews i Ruby Gillis.

Gdy Ania Shirley przybyła na Zielone Wzgórze, Maryla zaproponowała, że może się zaprzyjaźnić z Dianą. Ania, znana ze swego optymizmu i marzycielskości zaregowała żywiołowo, wierząc że pozna w Dianie swą „bratnią duszę”. Martwiła się jednak, czy matka Diany zaakceptuje sierotę z nikąd. Na szczęście dla Anny, pani Barry pozwoliła jej przyjaźnić się z Dianą. Dziewczynki stały się dla siebie drogimi przyjaciółkami. Poprzysięgły sobie na zawsze pozostać „najserdeczniejszymi przyjaciółkami”.

Diana była wierną towarzyszką zabaw Ani. Podziwiała jej bogatą wyobraźnię i wraz z nią oddawała się marzeniom. Ich znajomość została wystawiona na próbę, gdy pewnego razu na podwieczorku Diana upiła się winem (które Ania wzięła za sok). Pani Barry oskarżyła pannę Shirley o upicie jej dziecka. Nic nie dały wyjaśnienia Maryli, a dziewczynki miały zakaz odzywania się do siebie. W szkole jedynie pisały do siebie liściki. Sytuacja zmieniła się, gdy Ania uratowała życie chorej siostry Diany. Przyjaźń dziewczynek rozkwitła na nowo.  Dowiedz się więcej