Jesteś w: Ten obcy

Pestka Ubyszówna – charakterystyka

Autor: Karolina Marlęga     Serwis chroniony prawem autorskim

Pestka Ubyszówna mieszka podobnie jak Ulka i Marian w Warszawie. Do Olszyn przyjechała wraz ze swoją matką na wakacje. To bardzo atrakcyjna dziewczyna, wysoka, szczupła i zgrabna. Ma czarne włosy, a jej szare oczy kontrastują z włosami. Pestka bardzo podoba się Marianowi, który uważa, że ma piękne oczy. Pestka doskonale wie, jak działa na chłopców jej uroda i czasem to wykorzystuje.

Jest dziewczyną pełną energii. W grupie lubi przewodzić. Jest ciekawą świata i odważna. Mimo tego, że Marian uważa się za przywódcę załogi, z jej zdaniem liczą się wszyscy. Jest wiecznie uśmiechnięta i sympatyczna. Właśnie tym zdobywa przychylność ludzi. Ula chce we wszystkim uczestniczyć. Zachowuje się czasem jak chłopczyca. Jest bardzo sprawna fizycznie i energiczna.

Jest przyjaciółką Uli. Znają się od wielu lat, ale tak naprawdę Pestka nic nie wie o swojej przyjaciółce. Co więcej nie chce nawet o niej wiedzieć, bo gdy Ula chce się jej z czegoś zwierzyć, narzuca przyjaciółce swoje tematy. Pestka dominuje. Można powiedzieć, że czuje się od lepsza od Uli, bardziej atrakcyjna. Po pojawieniu się Zenka, Pestka chce zwrócić na siebie jego uwagę. Kiedy jej się to nie udaje i Ula jej mówi w sekrecie, że jest bardzo ważna w życiu Zenka jest na nią zła i zazdrosna o nią. Pestka jest zazdrosna również o to, ze bezdomny pies Dunaj zaufał Ulce i da się jej karmić. Jednocześnie nie potrafi ukryć obrzydzenia jakie pies w niej wzbudza.

Postępowanie Pestki jest trochę dziecinne. Chcąc zwrócić uwagę Zenka na nią jako dziewczynę, nie zachowuje się jak dziewczyna, ale jak kumpel. Chce mu zaimponować kradnąc razem z nim jabłka w sadzie. Jest zła kiedy się dowiaduje, że jej przyjaciółka poszła do sadu zarobić pieniądze, które chce oddać przekupce, którą okradł Zenek, ale jest zła tylko dlatego, że nie pomyślała o tym wcześniej od niej. Postępowanie Pestki pokazuje, że tak naprawdę jest to dziewczyna z wielkimi pokładami próżności, myśląca wyłącznie o sobie.

Pestka, chcąc zwrócić uwagę na siebie potrafi być nieprzyjemna. Nie potrafi przegrywać. Za wszelką cenę chce być w centrum uwagi. Nie potrafi wyważyć pewnych spraw. Kiedy związana przyrzeczeniem ma zachować tajemnicę o Zenku, jest opryskliwa wobec swojej matki, co skutkuje ich kłótniami. Pestka nie potrafi się cieszyć sukcesem, którego nie jest częścią. Kiedy doktor Zalewski decyduje się pomóc Zenkowi, jest zła na swoją matkę, że ta tej pomocy odmówiła.

Pestka jest postacią, której nie można ocenić jednoznacznie. Z jednej strony otwarta i przyjaźnie nastawiona do swoich przyjaciół, z drugiej strony ma wielkie pokłady próżności, zazdrości. Nie wiem, czy wielu chciałoby mieć Pestkę jako przyjaciółkę.  Dowiedz się więcej