Jesteś w: Ten obcy

Marian Pietrzyk – charakterystyka

Autor: Karolina Marlęga     Serwis chroniony prawem autorskim

Marian Pietrzyk był chłopcem, który w Olszynach spędzał wakacje u swoich dziadków wraz z dwa lata od siebie młodszym kuzynem Julkiem Milerem. Przyjaźnił się z Ulką Zalewską oraz Pestką Ubyszówną. W tej grupie wodził prym. Nie był jednak chłopakiem, który siłą pokazuje, że rządzi. Wręcz przeciwnie, był chłopcem bardzo zrównoważonym i rozsądnym. Swoją pozycję stracił w chwili kiedy pojawił się na wyspie Zenek Wójcik.

Od samego początku Marian jest sceptycznie nastawiony do przybysza. Jednak nie jest wobec niego niesprawiedliwy. Zenek zawsze stara się postępować w sposób rozważny – najpierw analizuje całą sprawę, a następnie dopiero realizuje pomysły. Marian zdaje sobie sprawę, że jeśli się coś stanie, to odpowiedzialność za czyny przyjaciół spadnie na jego barki.

Marian jest zazdrosny o Zenka, jest zły, że Pestka poświęca mu wiele czasu i stara się zwrócić uwagę Zenka. Jednak kiedy trzeba pomóc nie zastanawia się. Urządza wyprawę na rowerach, by odnaleźć wujka swojego nowego przyjaciela. Marian potrafi się również przyznać do błędu. Kiedy po zarzutach wobec Zenka, ten odchodzi z wyspy, gdy poznaje motywy jakie kierowały Zenkiem, potrafi się przemóc i poprosić go o powrót na wyspę. Jest odważny i waleczny. Kiedy Zenek bije się z dwoma miejscowymi wyrostkami Wiktorem i Władkiem, którzy obrzucali bezdomnego psa kamieniami, pomaga mu. Marian zawsze postępuje zgodnie z wyznawanymi zasadami. Jest bardzo konsekwentny.

Marian jest postacią bardzo pozytywną. Jest świetnym przyjacielem. Konsekwentny i lojalny wobec swoich przyjaciół stara się również być za nich odpowiedzialnym.  Dowiedz się więcej