Jesteś w: Ten obcy

Julek Miler – charakterystyka

Autor: Karolina Marlęga     Serwis chroniony prawem autorskim

Julek Miler to najmłodszy z grupy przyjaciół spędzających wakacje w Olszynie. Jest bratem ciotecznym starszego o dwa lata Mariana Pietrzyka. Julek jest chłopcem niskim. Jest szczupły, posiada charakterystyczne nieco szpiczaste uszy i bystre oczy. Jest bardzo żywym chłopcem, wszędzie go pełno. Pragnie posiadać więcej wolności osobistej, nie może się pogodzić, że Marian, który otoczył go opieką, ogranicza go w pewnych sprawach. Jest bardzo impulsywny.

Od początkowych chwil, kiedy pojawił się Zenek, Julek jest nim zachwycony i zafascynowany. Zenek imponuje mu nie tylko sprawnością fizyczną, ale przede wszystkim wolnością i samodzielnością. Julek chce być samodzielny tak jak Zenek. Malec zaczyna ufać przybyszowi bezgranicznie. Nie odczuwa wobec niego żadnego krytycyzmu. Potrafi być niemiły wobec swojego kuzyna, który przekazuje informację o kradzieży pieniędzy przez Zenka, przez co Zenek odchodzi z wyspy. Jednak potrafi również mu wybaczyć, kiedy Marian jedzie prosić jego przyjaciela o powrót na wyspę.

Julek może się jawić jako nieco naiwny i prostoduszny chłopiec. Jednak jest w tym chłopcu wiele ciepła i wrażliwości. Potrafi pomóc bezinteresownie i jest do granic lojalny wobec przyjaciela. Julek to świetny przyjaciel, którego warto by było mieć.  Dowiedz się więcej